Moja własna strona na serwerze tnb.pl (ustaw w panelu admina)
 
  Strona główna LinkiKwiecień 14 2021 04:26:30 
 
O nas
Geneza
Kontakt
Statut
Protokoły z zarządu
Współpracujemy
Eksperci
Działalność
KDS
Rewitalizacja
Natura 2000
Interwencje
Potesty
Klub biegacza
Wokół łąk
Aktualności
Co w trawie piszczy....
Nawigacja
Strona główna
Linki
Kontakt
Galeria
Protokoły z zarząduPROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA ZARZĄDU STOWARZYSZENIA ŁĄKI NOWOHUCKIE w dn. 20.12.10

1.Prezes Stowarzyszenia poinformowała, że Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w dn. 30.11.10 dokonał wpisu do Rejestru Sądowego zmian we władzach i statucie SŁN. Prezes stowarzyszenia podejmie dalsze formalności w zakresie dokumentacji SŁN będące konsekwencją wpisu.
2.Upoważniono prezes stowarzyszenia do rozpoznania możliwości jak najtańszego założenia i obsługi konta bankowego SŁN.
3.Członek zarządu p. Lucjan Kropidłowski jako osoba kompetentna wyraził zgodę na prowadzenie księgowości SŁN.
4.P. Danuta Szymońska poinformowała o inicjatywie utworzenia Komisji Dialogu Społecznego d/s. Rewitalizacji Nowej Huty i spotkaniu z Pełnomocnikiem Prezydenta ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, p. Renatą Lisowską, które odbyło się w dniu 20 grudnia 2010. Będzie to pierwsza w Krakowie Komisja Dialogu Społecznego, utworzona zgodnie z zapisami „ Programu współpracy Gminy Kraków z organizacjami pozarządowymi na rok 2011r.” Komisję chce aktualnie utworzyć 18 organizacji, której liderzy potwierdzili gotowość współpracy międzysektorowej / organizacji i samorządu/ w sprawie rozwoju Nowej Huty. W ramach Instytutu Rozwoju Miast w Krakowie i serii wydawniczej „Rewitalizacja miast polskich” powstała j praca naukowa badacza Nowej Huty p. Karola Janasa i Wojciecha Jarczewskiego pt. Model rewitalizacji miast”,2010r. Kilku ekspertów, urbanistów i demografów oraz obywatelskich dziennikarzy deklaruje współpracę z przyszłą Komisja. Uchwalony w marcu 2008 LPR dla „Starej „ Nowej Nuty powinien być upowszechniany i realizowany. Potrzebna jest edukacja społeczna, mobilizacja i lobbing. W załączeni materiał z koncepcją roboczą powoływanej komisji. Ustalono, że SŁN przystąpi do Komisji Dialogu Społecznego.
5. Stowarzyszenie wystąpi do WKŚ UM o informację w sprawie dalszych prac nad Planem Ochrony Natura 2000 dla Łąk Nowohuckich.
6.Dr K. Walasz przedstawił negatywną ocenę na temat lokalizacji spalarni na terenie zalewowym w Mogile ponieważ zagraża to zanieczyszczeniem głównego korytarza ekologicznego Europy poprzez koryto Wisły. Emisja szkodliwych spalin spalarni w sytuacji braku przewietrzania nad Krakowem doprowadzi do niekorzystnych zmian klimatycznych. Aktualnie decyzja administracyjna o budowie spalarni została zaskarżona do sądu również ze względu na poważne uchybienia w trakcie podejmowania decyzji przez UM Krakowa.
7.Prezes poinformowała, że realizowany jest projekt studencki nadzorowany przez prof. S. Juchnowicz zagospodarowania terenów korytarza ekologicznego Mogiły.
8.Strona internetowa SŁN przestała działać. Prezes przygotuje materiały i rozpozna in. możliwości powstania i funkcjonowania strony internetowej. Jednocześnie apelujemy do członków SŁN, którzy mogliby pomóc o włączenie się do tego przedsięwzięcia.
9.Dr K. Walasz zaproponował przystąpienie do Konfederacji Stowarzyszeń na Rzecz Przyszłości Krakowa, aby przy realizacji celów wspólnych dla dobra miasta /przy zachowaniu całkowitej odrębności własnych/ wzmacniać stronę społeczną. Ponieważ nie było zgodności wśród Zarządu decyzję poddajemy pod rozwagę członkom stowarzyszenia . Ewentualne opinie negatywne na temat przystąpienia prosimy zgłaszać drogą elektroniczną do 31.01.11. W przypadku decyzji pozytywnej prezes wykluczyła ponoszenie kosztów zw. z przystąpieniem ze względu na skromne fundusze stowarzyszenia.
10.W dn. 09.01.11 odbędą się wybory do Rad Dzielnicowych. Apelujemy o wzięcie udziału w głosowaniu. Dotychczasowa współpraca z RD XVIII nie była najlepsza. Zarząd podjął decyzję o wspieraniu następujących kandydatur, które deklarują pomoc w realizacji naszych celów: os. Centrum B – Tomasz Karpierz, okręg 7 os. Centrum E członek stowarzyszenia- Andrzej Bartel, okręg 8 , Padniewskiego + os. Kolorowe- Tomasz Poller , okręg 10 Mogiła, Lesisko-Janusz Więcław, Rada Dzielnicy XIV – Weronika Szelęgiewicz.
Protokołowała: Halina Ordys-Skibińska
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Kto Pani/Pana zdaniem jest odpowiedzialny za stan środowiska naturalnego?

mieszkańcy;

rada gminy;

zakłady przemysłowe;

władze państwa;

firmy zajmujące się oczyszczaniem;

nie mam zdania;

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Aby przetrwała przyroda a ludzie mogli ją odwiedzać
27876 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.6 © 2003-2005 | Original DAJ Green Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by:

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie